Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Trendy w ogrodzie na jesień 2017

Data publikacji: 2017-09-18, Data modyfikacji: 2017-09-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Trendy w ogrodzie na jesień 2017

Koniec lata nie musi oznaczać, że przydomowy ogród, również ten na tarasie lub balkonie, stanie się smutny i ponury na kolejne kilka miesięcy. Niezawodne będą kolorowe jesienne rośliny, które wystarczy połączyć z prostymi dekoracjami w intensywnych odcieniach farby ogrodowej. Takie rozwiązania doskonale przełamią dominujące jesienią barwy liści, ziemi i orzechów, oraz pozwolą cieszyć się ogrodem nawet przez cały rok. Oto kilka trendów na nadchodzącą jesień.   

Naturalistyczny ogród podkręcony kolorem

Ogród naturalistyczny to rozwiązanie, które najbardziej sprzyja wypoczynkowi i doskonale sprawdzi się właśnie jesienią. To przyroda tworzy jego formę, kompozycje i pełen krajobraz. Jesienne liście, drzewa i krzewy scalają całą przestrzeń, tworząc oryginalną i nie do końca przewidywalną całość. A odrobina barw (na ławce, altanie, pergoli lub płocie), które będą kontrastować ze złoto-czerwonymi i brązowymi jesiennymi liśćmi sprawi, że każda taka przydomowa przestrzeń nabierze jeszcze więcej życia. Stanie się idealnym miejscem do spędzenia ostatnich ciepłych, jesiennych dni.

Boho sposobem na jesienną chandrę

Boho opiera się przede wszystkim na dekoracjach w postaci dodatków, tkanin i żywych kolorów, które z powodzeniem jesienią możemy zastosować również w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ten styl to miszmasz, mocne kolory i kombinacja wzorów z najróżniejszych stylistyk: etnicznych, kwiatowych i geometrycznych. Najważniejsza jest w nim indy­widualność gustu z odrobiną fantazji i luzu w doborze barw. Dzięki nowoczesnym farbom do dekoracji ogrodu, którymi można jednocześnie dekorować drewno, metal, beton, kamień a nawet terakotę,  wprowadzenie tego stylu w ogrodową przestrzeń jest bardzo proste.

Ogród z innej, jasnej strony!

Ogrodem zazwyczaj cieszymy się za dnia, kiedy możemy wygrzewać się w jesiennym słońcu i podziwiać tętniące w nim życie. Jednak po powrocie z pracy, nie zostaje nam zbyt wiele czasu, żeby wykorzystać w pełni jego potencjał. Dlatego ważne jest, aby ogród mógł cieszyć nasze oko także późnymi wieczorami, kiedy oświetlenie pozwala spędzić w nim wolne chwile także po zmroku. Pełni ono nie tylko funkcję użytkową, ale także ozdobną – odpowiednio podświetlone drzewa czy trawy zyskują zupełnie inny charakter, gdy ich kształt i strukturę wyodrębnia z ciemności światło. Doskonałym rozwiązaniem są ogrodowe drewniane lub metalowe lampiony, które po przemalowaniu na intensywne kolory rozświetlają ogród, a rośliny zamieniają się w żywe instalacje artystyczne. 

– Spotykam się często z opiniami, że kolory w ogrodzie, na działce, balkonie lub tarasie dotyczą tylko kompozycji kwiatowych i to głównie latem. A przecież malując na odważne, wyraziste barwy większe elementy takie jak meble, murki czy donice, tworzymy niepowtarzalną przestrzeń, która będzie prezentować się pięknie także w chłodniejsze pory roku. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez IQS na zlecenie Altax, 43% kobiet w Polsce uważa, że ogród powinien być pełen kolorów o każdej porze roku, nawet jesienią i zimą. Dzięki nowoczesnym farbom można przemalować nie tylko elementy drewniane, ale też metalowe, wykonane z betonu, kamienia czy też terakoty. Każdy barwny dodatek może diametralnie zmienić nasz ogród, niezależnie od sezonu - mówi Martyna Kaczmarek projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden!

VIVA GARDEN!, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: VIVA GARDEN!
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    tomaszowski1 LUBELSKIE

    Powiat tomaszowski - powiat w województwie lubelskim, którego siedzibą jest Tomaszów Lubelski. Znajdziemy w nim gminy: Tomaszów Lubelski, Lubycza Królewska, Łaszczów, Tyszowce, Bełżec, Jarczów, Krynice, Rachanie, Susiec, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski i Ulhówek.

    Piesze wędrówki nie mają tutaj końca, do dyspozycji odwiedzających powiat oddano aż 10 szlaków pieszych, a na nich takie atrakcje jak bunkry, miejsca pamięci, rezerwaty, parki krajobrazowe i inne. Potem możemy wsiąść na rower i pokuszać się 8 trasami. Wybrać się wypada także nad wodę, a tam czekają na nas spływy kajakiem. Dzień zakończyć można przejażdżką konną w blasku zachodzącego słońca, a to tylko jeden ze scenariuszy zaplanowania czasu. Jest tu także szansa wypoczęcia na wsi, korzystając z ofert gospodarstw agroturystycznych. To świetny sposób na spróbowanie potraw regionalnej kuchni.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola