Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Tomaszow Lubelski 3D animation HD

 
Tomaszowa pośmiertnych , dokumentów i fotografii. W 2014 Shalom Kelner nagrał krótki film "Kto ma przyszłość". Żydowski Tomaszów Lubelski, których nie istnieje, budzi się do życia w rekonstrukcji miasta przez Shalom Kelner. Na ulicach Tomaszowa Lubelskiego, Rynek, imponująca synagoga z 17 wieku, rytualna łaźnia i wiele innych budynków zostały zbudowane na nowo przy pomocy 3-D oprogramowania architektonicznego. Po raz kolejny można wędrować ulicami miasta i doświadczyć życia żydowskiego tamtych dni. Niestety, te dni były gwałtownie zakończone hitlerowską napaścią na Polskę i późniejszej eksterminacji Żydów w Polsce. Film kończy optymistyczna wizja odrodzenia państwa żydowskiego Autor urodził się w Tomaszowie Lubelskim w dniu 11 listopada 1937. Podczas wojny jego rodzina uciekła do Rosji, a potem wróciał do Polski. W 1950 roku wyemigrowali do Izraela. Shalom Kelner jest architektem i urbanistą. Jego wiedza i bogate doświadczenie zawodowe pomogło mu w procesie rekonstrukcji Tomaszowa Lubelskiegp, przy użyciu oprogramowania 3-D.

 


Zbigniew Okoń
 
Data pliku video: 2016-02-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  tomaszowski1 LUBELSKIE

  Powiat tomaszowski - powiat w województwie lubelskim, którego siedzibą jest Tomaszów Lubelski. Znajdziemy w nim gminy: Tomaszów Lubelski, Lubycza Królewska, Łaszczów, Tyszowce, Bełżec, Jarczów, Krynice, Rachanie, Susiec, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski i Ulhówek.

  Piesze wędrówki nie mają tutaj końca, do dyspozycji odwiedzających powiat oddano aż 10 szlaków pieszych, a na nich takie atrakcje jak bunkry, miejsca pamięci, rezerwaty, parki krajobrazowe i inne. Potem możemy wsiąść na rower i pokuszać się 8 trasami. Wybrać się wypada także nad wodę, a tam czekają na nas spływy kajakiem. Dzień zakończyć można przejażdżką konną w blasku zachodzącego słońca, a to tylko jeden ze scenariuszy zaplanowania czasu. Jest tu także szansa wypoczęcia na wsi, korzystając z ofert gospodarstw agroturystycznych. To świetny sposób na spróbowanie potraw regionalnej kuchni.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola